• Title
  • Articles
  • Makšties sausumas: kaip jo išvengti ir gydyti, kalbamės su gydytoja akušere-ginekologe Rasa Mackevičiene

Languages

Articles

Makšties sausumas: kaip jo išvengti ir gydyti, kalbamės su gydytoja akušere-ginekologe Rasa Mackevičiene

 

  • Gydytoja, kada moterys skundžiasi makšties sausumu? 

Nors yra žinoma, kad daugelis moterų su makšties sausumu susiduria, tačiau dauguma jų vengia aptarti makšties sausumo klausimus su gydytoju. 

  • Kokios yra makšties sausumo priežastys? 

Priežastys labai įvairios ir gali būti kelios. Pagrindinė vis tik yra susijusi su sumažėjusiu lytinių hormonų, t.y. estrogenų kiekiu organizme, kuris pradeda mažėti jau nuo 40 metų, moteriai pagimdžius ir žindymo laikotarpiu, dėl ko  prastėja makšties gleivinės kraujotaka ir gleivių gamyba, keičiasi makšties pH ir atsiranda sąlygos vystytis infekcijai. Kitos priežastys yra alergija įvairioms cheminėms medžiagoms, esančiomis naudojamuose muiluose, skalbikliuose, įklotuose, prezervatyvuose, vaistai  nuo alergijos, antidepresantai, kontraceptikai, rūkymas, alkoholis, chemoterapija, spindulinis gydymas, dažnas makšties plovimas, stresas, depresija. 

  • Kokie yra makšties sausumo simptomai? 

Moteris jaučia sausumą, niežėjimą, skausmą, dažną šlapinimąsi, deginimą. 

  • Kaip makšties sausumas įtakoja lytinius santykius? 

Dėl makšties sausumo moterys patiria permainų intymiame gyvenime. Sausa makštis neigiamai veikia poros lytinį gyvenimą, moteris pradeda „simuliuoti“, nes sueitis jai nebesukelia molonių pojūčių, o pradeda asocijuotis  su skausmu, kuris jos atmintyje išlieka ilgam. Vystosi psichologinės problemos, depresija. Makšties gleivinę būtina drėkinti. Praktikoje plačiai naudojamas ilgalaikio poveikio preparatas „Flugenil makšties gelis su 5 aplikatoriais. Tinka tiek išoriniam, tiek ir vidiniam naudojimui. Dėl sudėtyje esančių natūralios kilmės medžiagų „Flugenil makšties gelis“ pasižymi drėkinančiu, priešuždegiminiu, makšties gleivinę atkuriamuoju, bei raminamuoju poveikiu. 

  • Ar visada būtina gydyti makšties sausumą? 

Jei makšties sausumas ilgai negydomas, prie pažeistos makšties gleivinės lengviau „kimba“ infekcijos, kurias dažnai lydi išorinių lytinių organų niežulys, gausios, nemalonaus kvapo išskyros. Tokiu atveju skiriamas vietinis, sisteminis arba kombinuotas gydymas. Flugenil 600“ makšties ovulės yra su boro rūgštimi, kuri pasižymi priešgrybelinėmis savybėmis ir yra saugi išeitis nuolat atsinaujinantiems makšties uždegimo simptomams šalinti. Taip pat šių ovulių sudėtyje yra ir hialurono rūgšties, kuri drėkina makštį. 

Kartais atsiranda ir šlapinimosi sutrikimų, kurie moterims pablogina gyvenimo kokybę. Kol būklė pagerės, laukiant gydymo rezultatų, gali būti naudingi Lady Anion Incontinency“  įklotai su sparneliais, suteikiantys apsaugą lengvam šlapimo nelaikymui. Jie neutralizuoja nemalonų kvapą, yra su ekologiška medvilne ir anijonine juostele. 

  • Apibendrinant, ką svarbiausio patartumėte moterims? 

Patarčiau šalinti priežastis skatinančias makšties sausumą, gerti 2 litrus skysčių kasdien, nevartoti šarminių muilų prausiant lytinius organus, drąsiai vartoti drėkinančius gelius, pirmą savaitę kasdieną, o vėliau pagal poreikį. Nevegti sekso, nes reguliarūs lytiniai santykiai ne tik suartina porą, bet ir pagerina kraujotaką lytiniuose organuose, ko pasekoje padidėja makšties gleivių gamyba ir išsiskyrimas. Ir svarbiausia kalbėti apie šią problemą su ginekologu.