Kalbos

Straipsniai

Mažakraujystė. Ką būtina žinoti kiekvienam?

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, mažakraujyste (anemija) serga kas trečias žmogus. Lietuvoje ši liga kamuoja maždaug 30 tūkst. gyventojų kasmet. Pastebima tendencija, kad mažakraujystė yra besivystančių šalių liga. Dažniausiai šios ligos yra pažeidžiamos moterys, ikimokyklinio amžiaus vaikai.

Mažakraujystė diagnozuojama, kai fiksuojamas per mažas eritrocitų ir/arba hemoglobino kiekis kraujyje, dėl ko sutrinka deguonies transportas į audinius. Gydytojai primena, jog normalus hemoglobino kiekis kraujyje yra 123–153 g/l moterims, 140–175 g/l vyrams.

Kokie yra pagrindiniai mažakraujystės signalai?

Pasak medicinos specialistų, labai svarbu pastebėti mažakrausjystės požymius laiku. Taigi, susipažinkite su anemijos simptomais:

Blyški, sausa oda
Įtrūkę lūpų kampučiai
Apetito stoka
Plaukų slinkimas
Lūžinėjantys nagai
Dusulys
Silpnumas
Regos sutrikimas
Galvos skausmas
Raumenų silpnumas
Skonio, uoslės pakitimai
Galūnių tirpimas
Dažnesnis pulsas
Užkietėję viduriai

Kodėl būtina gydyti?

Mažakraujystę gydyti būtina, nes kartu su šia liga silpnėja ir imunitetas. Sutrikus apsauginei imuniteto funkcijai, organizmui sunkiau kovoti su virusais, didėja tikimybė sirgti peršalimo ligomis. Svarbu dar ir tai, jog dėl mažakraujystės pastebimi ne tik kosmetiniai pokyčiai, bet ir psichologiniai. Šios ligos kamuojami asmenys skundžiasi sumažėjusiu darbingumu, jautrumu, sutrikusia dėmesio koncentracija. Dėl šių priežasčių sutrinka ryšys su savo įprastu socialiniu tinklu, nukenčia šeima, artimieji, darbo kokybė, interesų laukas siaurėja.

Laktoferinas – efektyvi priemonė mažakraujystei gydyti

Laktoferinas yra natūrali antibakterinė medžiaga, kurios gausu piene, priešpienyje, seilėse, ašarose, nosies ir bronchų sekrete, virškinimo trakto sultyse.  Medicinos specialistai patvirtina, kad laktoferinas ir geležis yra du neatsiejami komponentai. Laktoferinas dalyvauja geležies apykaitos ir pernešimo procesuose žarnyne. Todėl, jei organizmui trūksta geležies būtina vartoti ne tik geležies preparatus, bet ir laktoferiną, kuris ir pagerina geležies išnešiojimą.